TJ SOKOL BUK

Stolní tenis

Po úspěších v 80 tých letech například našich tenistů na mezinárodní úrovni se obliba této hry přenesla i na obecní úroveň. V Buku po vzoru Hřebce, Kodeše, Kukala, Javorského, Pály a především Ivana Lendla se začíná koketovat s tenisem. Také úspěchy našich motoristů a to především v motokrosu, dále atletů či jiných sportů podněcují ke sportování v obci Buku.

Tak nějak podobně začal Josef Dohnalík organizovat stolní tenis. Svým nadšením a obětavostí strhl ostatní občany. Postupně bylo vybudováno zázemí s partou mu podobných nadšenců. Pod jeho vedením vznikl oddíl ve stolním tenise, který dosáhl postupně až úspěchů regionálního významu. Josef Dohnalík  svými organizačními schopnostmi tak položil základ na nějž navazují současná mužstva Buku.

Začalo to někdy v 70. a 80. letech, kdy se družstva mládeže pravidelně zúčastňovala okresních soutěží pod vedením Dohna1íka Josefa. Je samozřejmostí, že při pracovitosti a nadšení, se musely objevit i úspěchy. Ty na sebe dlouho nenechaly čekat. Tak již v roce 1984 na okresním přeboru juniorů Sedláková Olga získala 1. místo, Koutný Pavel 4. místo, ve čtyřhře Koutný - Nevřina 3. místo a ve smíšené čtyřhře Sedláková - Koutný l.místo. V následujícím roce na přeboru žen získala Sedláková Olga l.místo. Na mládežníky navazuje družstvo mužů svou pravidelnou účastí v okresních soutěžích.

V ročníku 1997 - 1998 družstvo Buk A se stává vítězem okresního přeboru a postupuje do krajské soutěže. Postup byl vybojován ve složení družstva: Zavřel, Koutný, Sedlák, Müller, Suchý. V následujícím roce se v krajské soutěži umístí na 10. místě. Ročník 1999 - 2000 je to již 5. místo. Protože však probíhala reorganizace krajských soutěži, tak jako druhé mužstvo okresu Přerov postupuje do divize. Tento postup je zatím největší dosažený úspěch buckého stolního tenisu. Je to totiž čtvrtá nejvyšší soutěž v republice a tak k mistrovskému titulu je zase o kousek blíž. V tom roce postupuje mužstvo Buku B do okresního přeboru. V následujícím roce družstvo stolního tenisu Buku A dosáhne na 9. místo v divizi a sestupuje do oblastní soutěže. Tím pádem i družstvo Buku B sestupuje do okresní soutěže.

To však nemusí nic znamenat, pokud si hráči vzpomenou na nadšení Dohnalíka Josefa a těžké začátky stolního tenisu co bylo nutné překonávat a překonaly se, lze tak věřit, že bucký stolní tenis půjde opět nahoru.

25. 11. Kateřina

Zítra: Artur