ZÁPIS NA ŠKOLNÍ ROK  2019/2020

Zápis dětí se uskutečnil 06.a 07. května 2019
v Mateřské škole Buk, příspěvkové organizaci.

Pro školní rok 2019/2020 je naplněná kapacita dětmi přihlášenými k celodenní docházce.

Pro domácí, individuální vzdělávání je volná kapacita pro školní rok 2019/2020

pro 1 dítě v posledním ročníku povinného, předškolního vzdělávání.

Od 01.09.2017 je pro děti v posledním ročníku předškolního vzdělávání
docházka povinná:

Souhrnné informace o povinném předškolním vzdělávání.doc

Kritéria pro přijetí dítěte od 1.3.2018.doc

Informace k individuálnímu vzdělávání.doc

Formulář a doporučení k individuálnímu vzdělávání dětí.doc

Dotazník pro rodiče dětí.doc

Desatero pro rodiče - MŠMT 05.2016.pdf

TĚŠÍME SE NA VÁS !

Milí rodiče.doc

Postup pro přijetí dítěte do MŠ:

• v termínu zápisu se dostavit osobně či poslat zprávu  elektronicky (skolka.buk@volny.cz)
  • vyplnit žádost o přijetí dítěte: Žádost o přijetí dítěte 2019-2020.doc
  • vyplnit Evidenční list včetně lékařského potvrzení o očkování dítěte vyjma dítěte v posledním (povinném) ročníku předškolního vzdělávání EVIDENČNÍ LIST 19-20.docx
  • předložit potřebné doklady (OP, RL dítěte)
  • vyrozumění zákonní zástupci obdrží písemně, formou rozhodnutí
    o přijetí, dle zákona č. 500/2004 Sb., správní řád v platném znění

Podmínky pro přijetí dítěte do MŠ :

• do mateřské školy jsou děti přijímány k celodenní docházce v maximálním počtu 28 dětí, pro individuální, povinné vzdělávání do maximálního počtu 2 děti
  • přijímáme děti od dvou let věku
  • děti v naší mateřské škole tvoří věkově smíšenou skupinu
  • ve věkově smíšené skupině dětí je každoročně zpravidla volná kapacita pro zápis nových dětí v průměrném počtu 10

Adaptační systém v naší mateřské škole je nastaven :
Protože je mateřská škola socializačním prostředím kam dítě vstupuje poprvé
ze známého zázemí rodiny, je důležité vytvořit podmínky v mateřské škole takové, které pomáhají k úspěšnému přechodu dítěte z domova do nového prostředí:

• k úspěšnému začlenění nejmladších dětí pomáhá kvalifikovaná chůva
  • k úspěšnému začlenění nejmladších dětí pomáhá jejich malá skupina
  • adaptace nového dítěte probíhá postupně za přítomnosti jeho rodiče za účelem bližšího poznání a vytvoření užšího vztahu a je možná po celou dobu denního provozu a podle individ. podmínek, trvá nejdéle po dobu tří měsíců (vyhláška o předškolním vzdělávání)
  • samostatný pobyt dítěte se upravuje podle jeho individ. možností při efektivní pomoci také staršího kamaráda, což je jedinečná výhoda věkově smíšené skupiny dětí v mateřské škole
  • vzdělávací a výchovná činnost probíhá ve skupinách s využitím tří heren a venkovního areálu mateřské školy, kdy se ve dvou společně děti do přesnídávky scházejí, v jedné pak společně svačí a po jídle a hygieně se děti podle zaměření řízené vzdělávací činnosti dělí do skupinek a pracují pod vedením pedagožky a chůvy pro nejmladší děti odděleně v jednotlivých hernách, pro pobyt venku a další činnosti se opět společně setkávají.
  • cíleně vytváříme pozitivní vztahy mezi učitelkami, zaměstnanci mateřské školy
    a dítětem a jeho rodinou aplikací ověřených strategií a metod, podporou klíčových sociálně-emočních dovedností, které pomáhají k úspěchu i v dalších stupních vzdělávání i jako prevence pozdějších nežádoucích projevů chování

Co vzít na sebe ve školce a venku ?

• pevné přezůvky
  • boty pro pobyt venku
  • gumáky, pláštěnku
  • tepláky/hrací kalhoty pro pobyt venku
  • oblečení pro pobyt venku přiměřené venkovní teplotě
  • pohodlné oblečení pro hry a pohyb ve školce
  • zástěru/velké triko pro výtvarné a pracovní činnosti
  • pyžamko
  • věci na vícero převlečení  - zejména pro nejmladší děti

DĚKUJEME RODIČŮM DĚTÍ,  SPONZORŮM A FIRMÁM, KTERÉ NÁM POMÁHAJÍ  ZLEPŠOVAT VZDĚLÁVACÍ PODMÍNKY DĚTÍ
V MATEŘSKÉ ŠKOLE.

uveřejňování.cz

Datová schránka právnické osoby Mateřská škola Buk, příspěvková organizace, dle z.č. 300/2008 Sb.

ID schránky:
nbrkpgy